| Product Name | Excavator Tilt Bucket |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Rock Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Packaging | Cartons, Pallets Or As Customer Require |
| Warranty | 3 Months |
| Capacity | 0.1-5 CBM |
| Type | Tilt Bucket |
| Warranty | 3 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Retail, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 5-45 |
| AppliPCion | Digging Mud |
| Opening Width | 800-1500mm, Customized |
|---|---|
| Application | Excavator |
| Type | Tilt Bucket |
| Color | Red, Yellow, Customized |
| Warranty | 6 Months |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Weight | 680kg-3800kg |
| Suitable | Case Excavator |
| AppliPCion | Ditch Cleaning And Sloping Grading. |
|---|---|
| Material | 16MN/Q355 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| MOQ | 1 |
| Color | Any Color |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Origin | China |
| Packaging | Wooden Case |
| AppliPCion | Excavator |
| Color | Red, Yellow, Customized |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Customized |
| Type | Tilt Bucket |
| Material | Steel |
| Packaging | Cartons, Pallets Or As Customer Require |
| Color | Red, Yellow, Customized |
|---|---|
| Packaging | Cartons, Pallets Or As Customer Require |
| Type | Tilt Bucket |
| Capacity | 0.1-0.75 CBM |
| Opening Width | 800-1500mm, Customized |
| Opening Width | 800-1500mm, Customized |
|---|---|
| Material | Steel |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Red, Yellow, Customized |
| Capacity | 0.1-0.75 CBM |