| Type | Box / Side / Top |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Item | Hydraulic Hammer |
| Oem | Avaliable |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| Product Name | Hydraulic Hammer |
|---|---|
| Condition | 100% New |
| Color | Yellow |
| Material | Q355B/Q690 |
| Maximum Digging Depth | 165mm |
| Type | Silence / Side / Top |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Brand | Soosan |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Model | 140mm Chisel |
| Bucket Capacity | 9.0-15m3 |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Hydraulic Hammer Breaker |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Rock Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Type | Silence |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Brand | Hitachi |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Model | HMB1400 |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Excavator Hydraulic Hammer |
| Weight | 200-4500 Kg |
| After-sales Service Provided | Online |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |