| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Material | Q355b+NM400 |
| Width | 900-2400mm |
| Type | Tilt Cleaning Bucket |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Hardness | HRC 50-53 |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Weight | 680kg-3800kg |
| Suitable | Case Excavator |
| Product Name | Excavator Skeleton Bucket |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Rock Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Moving Type | Wheel Excavator |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Weight | 680kg-3800kg |
| Color | Blue/Black/Orange/Gray |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Moving Type | Wheel Excavator |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Width | 1800mm |
| Product Name | Excavator Skeleton Bucket |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator Bucket |
| Color | Customizable |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| After Warranty Service | Online Support Vedio Technical Support |
| Type | Customized Product |
|---|---|
| AppliPCion | Digging Mud |
| Usage | Farm Job |
| Packing | Customized Packing |
| Purpose | Excavator Parts |