| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| OEM | OEM Services Provided |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Suitable | PC30 Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Capacity | 0.1cbm |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Type | Ditching Bucket |
| Capacity | 0.1-8.7cbm |
| Width | 800mm-1000mm |
| Name | Excavator Clean Ditching Bucket |
| Material | Q345/460+NM400 |
|---|---|
| Type | Ditching Bucket |
| Capacity | 0.1-8.7cbm |
| Width | 500mm-3500mm |
| Packing | Wooden Pallet Or Customized |
| Material | Q345/460+NM400 |
|---|---|
| Type | Ditching Bucket |
| Capacity | 0.1-8.7cbm |
| Width | 500mm-3500mm |
| Packing | Wooden Pallet Or Customized |
| Thumb Type | Hydraulic |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Yellow/customizable |
| Bucket Capacity | 0.25-4.3 Cubic Meters |
| Weight | 220-3800kg |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Product Name | Excavator Drainage Bucket |
|---|---|
| Material | Hardox 400 |
| Suitable | 1-6 Ton Excavator |
| Color | Yellow Or Customized |
| Capacity | 0.1-1.5 Cbm |
| AppliPCion | Excavator Bucket |
|---|---|
| Condition | 100%new |
| Color | Customizable |
| Quality | High-Quality |
| After Warranty Service | Online Support Vedio Technical Support |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 25-70 |
| Port | Any Ports |