| AppliPCion | Easier Switching Among Different Attachments |
|---|---|
| Material | Q355B/QA60D |
| OEM | Accepted |
| MOQ | 1 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Color | Customer Required |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Type | Hydrualic,Rotating |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Product Name | Excavator Demolition Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 30Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Length | 18M; Customized |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Type | Rotating |
|---|---|
| AppliPCion | Scrap, Stone Handling |
| Color | Customer's Request |
| Keyword | Rock Processor |
| Key Words | Excavator Mechanical Grapple |
| Suitable Excavator | 38-42ton |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Service | Consulting, Designing, Customizing |
| AppliPCion | Pile Foundation |
| Material | Q355B/HG785/Q690D |
| Feature | High Efficiency |
|---|---|
| Color | Customer's Request |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Keyword | Excavator Magnet Lift |
| AppliPCion | Farms, Home Use, Energy & Mining, Construction Works |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |