| AppliPCion | Excavator Bucket |
|---|---|
| Product Name | Thumb Bucket |
| MOQ | 1 Piece |
| CertifiPCion | CE ISO9001 |
| Quality | High-Quality |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q355B+NM400 |
| Product Name | Clamshell Bucket |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Material | HARDOX400/500,Q345B+NM360 |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| AppliPCion | 1-30t Excavator |
| Name | Excavator Road Ripper |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Suitable Excavator | 1- 8 Ton Excavator |
| Plate Thickness | 50mm-120mm |
| AppliPCion | Digging And Loading Of Hardpan |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Retail, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 20-50 |
| AppliPCion | Digging Pit And Loading Mud, Sand, Coal And Gravel |
| Warranty | 3 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Suitable Excavator(ton) | 7-70ton |
| AppliPCion | Coal Mining/hard Digging |
| Material | HARDOX450/500, Q355 |
| Product Name | 25m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Product Name | Excavator Thumb Bucket |
|---|---|
| Suitable Model | JCB Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| AppliPCion | Ports, Steel Plants, Power Stations |
| Place Of Origin | Guangzhou, China |
| Product Name | Excavator Thumb Bucket |
|---|---|
| Suitable Model | JCB Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| AppliPCion | Ports, Steel Plants, Power Stations |
| Place Of Origin | Guangzhou, China |