| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Type | Hydraulic |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 3 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Retail, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 5-45 |
| AppliPCion | Digging Mud |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
|---|---|
| Applicable Industries | Farms, Food & Beverage Factory, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Retail, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 7-60 |
| Type | Standard |
| Material | Q345/Q460/NM360/NM400/WH60)/Hardox400 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Type | Hydraulic |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q345B |
| AppliPCion | Attach All Excavator Front-ending Equipments |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
|---|---|
| Brand Name | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Suitable Excavator | 20-40 Ton |
| Length | 8-11M |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Load Or Unload Sand Or Something Else |
| Size | Customized Size |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Customised |
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |