| AppliPCion | Construction Machinery |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO 9001 |
| Color | Custumized |
| Product Name | High Reach Arm Demolition |
| Excavator Brand | Any Brand |
| Type | Silence / Side / Top |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Brand | Soosan |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Model | SB81 |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Type | Silence |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Brand | Soosan |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Model | SB40 |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Core Components | Motor |
| Material | Q460NM360/400 HARDOX450/500 |
| Color | Customer's Request |
| Packing | Customized Carton Packings |
| Product Name | Hydraulic / Manual Quick Hitch |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Product Name | Excavator Skeleton Bucket |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |