| Material | HARDOX400/500,Q345B+NM360 |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| AppliPCion | 1-30t Excavator |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Product Name | Excavator Rock Boom |
|---|---|
| AppliPCion | Construction Machinery |
| Color | Custumized |
| MOQ | 1 Set |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Mechanical |
| Material | Q460NM360/400 HARDOX450/500 |
| Color | Customer's Request |
| Packing | Customized Carton Packings |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Product Namee | Excavator Heavy Duty Bucket |
| Usage | Loading |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
| Color | Yellow |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Product Name | Excavator Rock Boom |
|---|---|
| AppliPCion | Construction Machinery |
| Quality | High-Quality |
| OEM | Avaliable |
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 25-70 |
| Port | Any Ports |
| Warranty | 6 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 25-70 Ton |
| Port | Guanghzou/Huangpu/Nansha |