| Material | Q345B |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customers'requirements |
| AppliPCion | Excavator |
| Type | Skeleton Bucket |
| Color | Yellow/customizable |
|---|---|
| Thumb Type | Hydraulic |
| Weight | 220-3800kg |
| Gripping Capacity | 3-70 Tons |
| Bucket Capacity | 0.25-4.3 Cubic Meters |
| Product Name | Excavator Ditch Bucket |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Rock Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Color | Yellow Or As Customer Request |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| AppliPCion | Excavator Attached |
| Type | SD Bucket |
| Material | Q345B+NM360,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials,log Load |
| Warranty | 12 Months |
| Type | Rotary & Non-rotarty,Rotating Type Or Fixed Type |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q355B+NM400 |
| Product Name | Heavy Duty Rock Bucket |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Suitable | EX230 Excavator |
| Type | Heavy Duty |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Material | Q355 |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Attachments |
| Color | Customers'requirements |
| Name | Excavator Clamshell Bucket |
| Suitable | 1-120t Excavator |
| Thumb Type | Hydraulic |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Yellow/customizable |
| Bucket Capacity | 0.25-4.3 Cubic Meters |
| Weight | 220-3800kg |