| Capacity | 1.5cbm |
|---|---|
| AppliPCion | Komatsu Excavator |
| Type | Heavy Duty Bucket |
| Material | 16Mn Alloy Steel |
| Oem | Support |
| AppliPCion | Excavator / Loader |
|---|---|
| Type | Rock Bucket |
| Material | Q355B/NM400/NM360 |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| Bucket Capacilty | 0.1-3 Cbm |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| Bolt | High Strength Bolt |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Color | Yellow/Black |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
|---|---|
| Material | High Strength Steel |
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| Color | Yellow/Black |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Color | Yellow/Black |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Material | High Strength Steel |
| Name | Excavator Rock Bucket |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Color | Yellow/Black Or As Customers Require |
|---|---|
| Application | Excavator Attachments |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Material | Q355, NM400, Hardox400 |