| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 20000mm |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Structure | Integrated |
|---|---|
| Shape | Clamshell |
| Color | Yellow/customized |
| Usage | Construction |
| Size | Standard Size/Customized |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
|---|---|
| Brand Name | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Suitable Excavator | 20-40 Ton |
| Length | 8-11M |
| Suitable Excavator(ton) | 3T-50T |
|---|---|
| AppliPCion Machine | Digger Excavator |
| Material | Q355B/NM360/Hardox400 |
| Port | Guangzhou/Huangpu/Nansha |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Product Name | Excavator Brush Rake |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |