| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Product Name | Heavy Rock Bucket |
| Oem | Avaliable |
| Type | Excavator Heavy Duty Bucket |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q355B+NM400 |
| Product Name | Heavy Duty Rock Bucket |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q355B+hardox400 |
| Product Name | Heavy Duty Rock Bucket |
| Type | Excavator Heavy Duty Bucket |
| CertifiPCion | ISO9001/CE |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Advantage | Competitive |
|---|---|
| Product Name | Excavator Rock Bucket |
| Size | 2065*1310*1390mm |
| Delivery Time | 7-15days |
| Brand | Customs' Brand |
| Material | Q355+Wear-resisting Material |
|---|---|
| Color | As Your Required |
| Weights | 1-20Ton |
| OEM&ODM | Available |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Retail, Const |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| AppliPCion | Dig And Separate Materials With Different Sizes,Multi Purpose Excavation |
|---|---|
| Type | Skeleton Bucket |
| Condition | 100% New Product |
| Material | Q355B |
| Bucket Capacity | 0.2m3-2.1m3 |