| Material | Q355B |
|---|---|
| Quality | High Guarantee |
| Packing | Standard Exported Pallet |
| AppliPCion | Construction Machinery |
| Colour | Cunstomized |
| Operating Weight | 800kg |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.58 M3 |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customer's Required |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| MOQ | 1 Piece |
| Color | Black/Yellow |
| Weight | 220-1150kg |
| Application | Excavation, Loading, Digging |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Packaging | Mutton |
| Color | Black/Yellow |
| Weight | 220-1150kg |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| Usage | Construction |
|---|---|
| AppliPCion | Excavation |
| Shape | Clamshell |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Size | Standard Size/Customized |
| Type | Rotating |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Color | Customer's Request |
| Keyword | Rock Processor |
| Key Words | Excavator Mechanical Grapple |
| Color | Customised |
|---|---|
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| Name | Excavator Road Ripper |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Suitable Excavator | 1- 8 Ton Excavator |
| Plate Thickness | 50mm-120mm |
| AppliPCion | Digging And Loading Of Hardpan |
| Type | Excavator Rake |
|---|---|
| AppliPCion | Land Clearing And Site Preparation |
| Product Name | Excavator Root Rake |
| Condition | New |
| Oem | Support |