| Warranty | 3 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| AppliPCion | Applies To Groove, Such As The Foundation Ditch Limited,space Mining And Mud,sand Coal,gravel Loaded. Etc |
| Suitable Excavator(ton) | 7-70 |
| Port | Guangzhou/Huangpu/Nansha |
| Size | Standard Size/Customized |
|---|---|
| Usage | Construction |
| Weight | 540-6150kg |
| AppliPCion | Excavation |
| Shape | Clamshell |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 20000mm |
| MOQ | 1 Pcs |
|---|---|
| Size | Standard Size/Customized |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Suitable | 3-65 Ton Excavator |
| Application | Excavator Attachments |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials |
|---|---|
| Type | Clamshell Bucket |
| Material | Q460 +NM360 |
| Color | Customer's Request |
| Capacity | 0.2-5.0CBM |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max.working Radius | 11250mm |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |