| Size | Standard Size/Customized |
|---|---|
| AppliPCion | Excavation |
| Shape | Clamshell |
| Color | Yellow/customized |
| Weight | 540-6150kg |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Material | Q355 |
|---|---|
| MOQ | 1 Piece |
| Colour | Cunstomized |
| Machine Type | Excavator Attachment Tools |
| Packing | Standard Packing |
| AppliPCion | Excavation |
|---|---|
| Size | Standard Size/Customized |
| Shape | Clamshell |
| Structure | Integrated |
| Weight | 540-6150kg |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| MOQ | 1set |
| Suitable | 1-100t Excavator |
| Product Name | Construction Machinery Attachments |
| Quality | High Guarantee |
| Product Name | Excavator Clampshell Bucket |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 20Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Capacity | 1.0m³; Customized |
| Product Name | Excavator Clampshell Bucket |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 22Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Capacity | 1.2m³; Customized |
| Product Name | Excavator Clampshell Bucket |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 25Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Capacity | 1.4m³; Customized |
| Product Name | Excavator Clampshell Bucket |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 35Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Capacity | 1.6m³; Customized |