| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Excavator Attachments |
| Moving Type | Wheel Excavator |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 2Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 12Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 20Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Material | Steel |
|---|---|
| Size | 1020x400x400mm/ Customizable |
| Color | Yellow |
| Type | Quick Hitch |
| AppliPCion | Excavator |
| Quantity | 1 Set |
|---|---|
| Material | Steel |
| Type | Quick Hitch |
| Size | 1020x400x400mm/ Customizable |
| Package | Wooden Case |
| Product Name | Excavator Quick Hitch |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Rock Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |