| Product Name | Excavator Ripper |
|---|---|
| Size | Cutomized |
| Package | Standard Package |
| Color | Customerized |
| OEM | Acceptable |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Energy & Mining, Construction Works |
| Max.working Radius | 11250mm |
| Color | Depend On Your Demands |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q345B |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customised |
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customised |
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Customized |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
| Type | Hydraulic |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Product Name | HUITONG Hot Selling Lawn Mower Digger Flail Mower Excavator Attachment Brush Cutter For 2-20 Ton Excavator |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Product Name | Excavator Ripper |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator Spare Parts |
| Size | Cutomized |
| OEM | Acceptable |
| Quality | High-Quality |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q345B |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Features | Double Safety System |
|---|---|
| Type | Quick Coupler |
| AppliPCion | Fast Conversion Excavator Attachments |
| Material | Hardox500 NM400 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |