| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| AppliPCion | Breaking Shale, Weathered Rock, Frozen Ground. Etc. |
| Material | Q355B/HG785/Q690D |
| Maximum Length | 18 |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 10 Tons |
| Excavator Model | Kobelco SK480 |
| Max Cut Depth | 16700 Mm |
| Quality | High Guarantee |
| Product Name | 27m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customized |
| Part Name | Boom/Arm/Bucket Cylinder |
| Type | Hydraulic Oil Cylinder |
| Material | Q345B+Q460D |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 20000mm |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
|---|---|
| Brand | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Applicable Industries | Machinery, Construction Works |
| OEM | Available |
| AppliPCion | 40-100 Tons Excavator |
|---|---|
| Place Of Origin | GUANGDONG, CHINA |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Type | Excavator Parts |
| Condition | 100% New |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
|---|---|
| Brand | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Type | Excavator Parts |
| MOQ | 1 Pieces |