| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Energy & Mining, Construction Works |
| Max.working Radius | 11250mm |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Product Name | Excavator Rock Boom |
|---|---|
| Packing | Standard Packing |
| Color | Custumized |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| After Warranty Service | Online Service |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customized |
| Part Name | Boom/Arm/Bucket Cylinder |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
| Type | Excavator Long Reach Arm And Boom |
| Product Name | Excavator Rock Boom |
|---|---|
| Packing | Standard Packing |
| Color | Custumized |
| After Warranty Service | Online Service |
| After-sales Service Provided | Online |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Excavator Front Parts |
| Machine Model | Komatsu PC Hitachi Volve Doosan |
| Material | Q355B |
| OEM | OEM Services Provided |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max.working Radius | 11250mm |