| Features | Double Safety System |
|---|---|
| Type | Quick Coupler |
| AppliPCion | Fast Conversion Excavator Attachments |
| Material | Hardox500 NM400 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Material | HARDOX400/500,Q345B+NM360 |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| AppliPCion | 1-30t Excavator |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Features | Double Safety System |
|---|---|
| Type | Quick Coupler |
| AppliPCion | Fast Conversion Excavator Attachments |
| Material | Hardox500 NM400 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Red Or Customised |
| Type | Excavator Attachments |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Product Name | Excavator Demolition Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 25Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Length | 16M; Customized |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 9Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Features | Double Safety System |
|---|---|
| Type | Quick Coupler |
| AppliPCion | Fast Conversion Excavator Attachments |
| Material | Hardox500 NM400 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |