| Usage | Road Sweeping |
|---|---|
| Machine Type | Excavator Attachment Tools |
| Suitable | 1.5-3Ton Excavator |
| AppliPCion | Construction Machinery |
| Color | Customer's Request |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
|---|---|
| Part Name | Boom/Arm/Bucket Cylinder |
| Machine Model | Komatsu PC Hitachi Volve Doosan |
| Material | Q355B |
| Color | Customized |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Machine Model | Komatsu/kobelco/hitachi/PC/hyundai/Volvo |
| Material | Q355B |
| Length | 1-24m |
| Color | Customer's Request |
| AppliPCion | Excavator Boom |
|---|---|
| Machine Model | PC/hyundai/Volvo |
| Material | Q355 |
| Length | 2-24m |
| Color | Yellow Or Customer's Request |
| Product Name | Manual Grapple |
|---|---|
| Type | Excavator Mechanical |
| Materials | Q355b |
| AppliPCion | Grabing Rocks, Wood, Crops |
| OEM Service | Available |
| Product Name | Manual Grapple |
|---|---|
| Type | Excavator Mechanical |
| Materials | Q355b |
| AppliPCion | Grabing Rocks, Wood, Crops |
| OEM Service | Available |
| Product Name | Manual Grapple |
|---|---|
| Type | Excavator Mechanical |
| Materials | Q355b |
| AppliPCion | Grabing Rocks, Wood, Crops |
| OEM Service | Available |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Color | Black/Yellow |
| Weight | 220-1150kg |
| Application | Excavation, Loading, Digging |
| Packaging | Mutton |
| Material | Q355+Wear-resisting Material |
|---|---|
| Color | As Your Required |
| Weights | 1-15Ton |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Package | Standard Package/As Your Required |