| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Customized |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
| Type | Hydraulic |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Product Name | Excavator Demolition Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 25Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Length | 16M; Customized |
| Product Name | Excavator Demolition Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 30Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Length | 18M; Customized |
| Product Name | Excavator Demolition Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 35Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Length | 20M; Customized |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Product Name | High Reach Arm Demolition |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Color | Custumized |
| CertifiPCion | ISO 9001 |
| OEM | Acceptable |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Machine Model | Komatsu/kobelco/hitachi/PC/hyundai/Volvo |
| Material | Q355B |
| Length | 1-24m |
| Color | Customer's Request |
| Product Name | High Reach Arm Demolition |
|---|---|
| Package | Standard Package |
| Excavator Brand | Any Brand |
| AppliPCion | Construction Machinery |
| CertifiPCion | ISO 9001 |