| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Color | Based On Your Machine |
| AppliPCion | Ditch Cleaning And Sloping Grading. |
| Delievery | Sea |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Weight | 680kg-3800kg |
| Color | Blue/Black/Orange/Gray |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Weight | 680kg-3800kg |
| Suitable | Case Excavator |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Width | 1800mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Q345/460+NM400 |
| Type | Ditching Bucket |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| AppliPCion | Excavator Bucket |
|---|---|
| Product Name | Excavator GP Bucket |
| Suitable | 12-120t Excavator |
| Material | Q355B |
| MOQ | 1 SET |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q355B |
| AppliPCion | Attach All Excavator Front-ending Equipments |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| Material | Q345B/Q460/Q460+Q345B,Steel |
| Type | Excavator Rake,standard |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Usage | Road Sweeping |
|---|---|
| Machine Type | Excavator Attachment Tools |
| Suitable | 1.5-3Ton Excavator |
| AppliPCion | Construction Machinery |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| Product Name | Excavator Tilt Bucket |
| Type | Excavator Bucket |
| After Warranty Service | Online Video Technical Support |