| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Energy & Mining, Construction Works |
| Max.working Radius | 11250mm |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
|---|---|
| Brand | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Type | Excavator Parts |
| MOQ | 1 Pieces |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| AppliPCion | Mining |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Machine Tonne | 6-55T |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 20000mm |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Q345B |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
| Part Name | Boom/Arm/Bucket Cylinder |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| AppliPCion | Mining |
| Material | HD785/Q355B |