| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 20Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Weight | 2700kg |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
|---|---|
| Brand Name | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Suitable Excavator | 20-40 Ton |
| Length | 8-11M |
| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 22Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Weight | 3100kg |
| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 23Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Weight | 3100kg |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Model | Customer Required |
| Type | 10-50 Ton Excavator |
| Color | Customer's Request |
| Package | Customized Box |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Customized |
| Part Name | Excavators Boom Dipper Arm |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Product Name | Excavator Long Reach Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 23-34Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Counterweight | 1-3Ton |
| Suitable Excavator | 38-42ton |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Service | Consulting, Designing, Customizing |
| AppliPCion | Pile Foundation |
| Material | Q355B/HG785/Q690D |
| Product Name | Rock Boom And Arm |
|---|---|
| Size | Customized Size |
| Material | Q355B |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 SET |