| Cutting Height | 10mm-180mm |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | Excavation |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Color | Customer's Request |
| Material | Q345B+Q460D |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| MOQ | 1 Piece |
| Service | 24 Hours Online |
| Packing | Standard Packing |
| Quality | High Guarantee |
| Type | 2.5~30 Tons |
|---|---|
| Packing | Wooden Pallet |
| Work Pressure | 120-180kg/cm2 |
| After-sales Service Provided | Service Machinery Overseas |
| Suitable | 5-120t |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| OEM | OEM Services Provided |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| OEM | OEM Services Provided |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials |
|---|---|
| Type | Clamshell Bucket |
| Material | Q460 +NM360 |
| Color | Customer's Request |
| Capacity | 0.2-5.0CBM |
| Type | Escalators,Heavy,Elevator Parts,Outdoor Heavy-duty,A6/TSR |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm,600-1000mm,600/800/1000,1000mm,800mm |
| Speed | 0.5m/s,0.5m/s Or 0.65m/s,0.5m/s-0.75m/s,0.5m/s TO Root Elevator |
| Product Name | Escalator,Escalator Parts Aluminum Escalator Step,outdoor Heavy Duty Escalator Price,Public Transport Escalator Cost,step Roller |
| Item Name | Escalator Step Chain,outside Escalator,Public Transport Heavy Duty Escalator Cost Subway Metro Station,Escalator Newel Chain,Brand Escalator |
| Product Name | Excavator Long Reach Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 25-38Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Counterweight | 2Ton |
| Product Name | Excavator Long Reach Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 40-55Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Counterweight | 2-5Ton |