| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 20Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 2Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Quick Coupler |
|---|---|
| AppliPCion | Mining |
| Material | Hardox500 NM400 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| MOQ | 1 Pieces |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Attach All Excavator Front-ending Equipments |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Type | Hydraulic,mechanical |
| Product Name | Hydraulic / Manual Quick Hitch |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 12 Months |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Product Name | Hydraulic / Manual Quick Hitch |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |