| Product Name | Excavator No-Linkage Rock Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Suitable For | 35-50Ton Excavator |
| OEM | Available |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
|---|---|
| Brand | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Applicable Industries | Machinery, Construction Works |
| OEM | Available |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Feature | High Efficiency |
| Type | Heavy Equipment Parts |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 1 Years |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q355B |
| AppliPCion | Attach All Excavator Front-ending Equipments |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Certifications | ISO 9001 |
|---|---|
| OEM | Acceptable |
| Application | Excavator Attachments |
| Condition | Brand New |
| Product Name | Excavator Rock Boom&Arm |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q355B+NM400 |
| Product Name | Excavator Orange Peel Grab |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |