| Product Name | 18m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Product Name | 24m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Product Name | 25m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Q355B, Q420/550/690 |
| Function | Removing Silt, Demolition, Mining Operations, Dredging |
| Product Name | Long Reach Excavator Boom |
| Advance | Extended Length And Higher Stength |
| Product Name | Excavator Mega Rock Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Suitable For | 45-59Ton Excavator |
| OEM | Available |
| Product Name | Excavator Mega Rock Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Suitable For | 60-75Ton Excavator |
| OEM | Available |
| Product Name | Excavator No-Linkage Rock Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Suitable For | 80-90Ton Excavator |
| OEM | Available |
| Function | Digging/Breaking/Moving Hard Clay/Shale/Weather Rock/Marble Blocks |
|---|---|
| Color | Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Certifications | ISO 9001 |
| OEM | Acceptable |