| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 6Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| OEM | Available |
| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 10Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| OEM | Available |
| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 25Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Weight | 3500kg |
| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 30Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Weight | 3850kg |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Customised |
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |
| Suitable Excavator | 38-42ton |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Service | Consulting, Designing, Customizing |
| AppliPCion | Pile Foundation |
| Material | Q355B/HG785/Q690D |
| Suitable Excavator | 38-42ton |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Service | Consulting, Designing, Customizing |
| AppliPCion | Pile Foundation |
| Material | Q355B/HG785/Q690D |
| Product Name | 26m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Advance | Extended Length And Higher Stength |
|---|---|
| Application | Construction Machinery |
| Function | Removing Silt, Demolition, Mining Operations, Dredging |
| Color | Yellow |
| Certifications | ISO 9001 |
| Certifications | ISO 9001 |
|---|---|
| Product Name | Long Reach Excavator Boom |
| Advance | Extended Length And Higher Stength |
| Color | Yellow |
| Application | Construction Machinery |