| Product Name | 16m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 20-22Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 0.4m³: Customized |
| Product Name | 28m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Product Name | 30m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| OEM | Acceptable |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Application | Construction Machinery |
| Material | Q355B, Q420/550/690 |
| Function | Removing Silt, Demolition, Mining Operations, Dredging |
| Product Name | Long Reach Excavator Boom |
|---|---|
| Advance | Extended Length And Higher Stength |
| Material | Q355B, Q420/550/690 |
| Warranty | 6 Months |
| Certifications | ISO 9001 |
| Material | Q355B, Q420/550/690 |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Certifications | ISO 9001 |
| Application | Construction Machinery |
| Product Name | Long Reach Excavator Boom |
| Material | Q355B, Q420/550/690 |
|---|---|
| Product Name | Long Reach Excavator Boom |
| Color | Yellow |
| OEM | Acceptable |
| Application | Construction Machinery |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Function | Removing Silt, Demolition, Mining Operations, Dredging |
| Application | Construction Machinery |
| Length | 10-30 Meters |
| Material | Q355B, Q420/550/690 |
| Product Name | Long Reach Excavator Boom |
|---|---|
| Length | 10-30 Meters |
| OEM | Acceptable |
| Material | Q355B, Q420/550/690 |
| Advance | Extended Length And Higher Stength |
| Product Name | Long Reach Excavator Boom |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Length | 10-30 Meters |
| OEM | Acceptable |
| Advance | Extended Length And Higher Stength |