| AppliPCion | 40-100 Tons Excavator |
|---|---|
| Place Of Origin | GUANGDONG, CHINA |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Type | Excavator Parts |
| Condition | 100% New |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
|---|---|
| Brand | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Type | Excavator Parts |
| MOQ | 1 Pieces |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
|---|---|
| Brand Name | HUITONG |
| Model | MAG-18VP-230 MAG-18VP-250/350 MAG-26VP MAG-33VP MAG-85VP |
| Suitable Excavator | 20-40 Ton |
| Length | 8-11M |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Energy & Mining, Construction Works |
| Max.working Radius | 11250mm |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 20000mm |
| Material | Q355+Wear-resisting Material |
|---|---|
| Color | As Your Required |
| Weights | 1-15Ton |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Package | Standard Package/As Your Required |
| AppliPCion | Mining |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Machine Tonne | 6-55T |
| Material | Q345/Q460/NM360/NM400/WH60)/Hardox400 |