| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Suitable | EC210B Excavator |
|---|---|
| Length | 16 Meter |
| Material | Q355B / HD785 |
| Warranty | 6 Months |
| Type | Long Reach Boom |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | New |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support Through Whole Product Life, Replacement |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Farms, Retail, Construction Works , Energy & Mining |
| AppliPCion | River Dredging, Port Construction, Subway Construction, Construction Base Excavation. Etc. |
| After-sales Service Provided | Field Installation, Commissioning And Training, Video Technical Support, Online Support |
|---|---|
| AppliPCion | River Dredging, Port Construction, Subway Construction, Construction Base Excavation. Etc. |
| Material | Q355B/HG785 |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Color | Customer's Request |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Month |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support Through Whole Product Life |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| AppliPCion | River Dredging, Port Construction, Subway Construction, Construction Base Excavation. Etc. |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| OEM | Accepted |
| AppliPCion | River Dredging, Port Construction, Subway Construction, Construction Base Excavation. Etc. |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| AppliPCion | River Dredging, Port Construction, Subway Construction, Construction Base Excavation. Etc. |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |