| Product Name | Excavator Quick Hitch |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Rock Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Material | High Strength Steel |
| Material | NM400 |
|---|---|
| Suitable | EC240B Excavator |
| Type | Heavy Duty |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Material | Q345B+NM400 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Oem | Available |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Hs Code | 84314100 |
| Material | HARDOX400/500,Q345B+NM360 |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| AppliPCion | 1-30t Excavator |
| Product Name | Excavator Hydraulic Hammer |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Online |
| Weight | 200-4500 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Package | Standard Package |
| Product Name | Excavator Stump Ripper |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Warranty | 1 Year |
| Package | Carton |
| AppliPCion | Excavator |