| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Field Maintenance And Repair Service |
| Suitable Excavator(ton) | 13-35Ton |
| AppliPCion | Light Works |
| Material | Q345B/16MN |
| OEM | Support |
|---|---|
| Alloy | High Strength Steel |
| Type | Standard Bucket |
| Material | 16Mn |
| Suitable | 25 Ton Excavator |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Color | Black/Yellow |
| AppliPCion | Excavation, Loading, Digging |
| Packaging | Mutton |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| Features | High Strength, Durable, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Capacity | 0.25-1.4cbm |
| AppliPCion | Excavation, Loading, Digging |
| Color | Black/Yellow |
| Weight | 220-1150kg |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| MOQ | 1 Piece |
| Color | Black/Yellow |
| Packaging | Mutton |
| AppliPCion | Excavation, Loading, Digging |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Weight | 220-1150kg |
| Color | Black/Yellow |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| MOQ | 1 Piece |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Weight | 220-1150kg |
| MOQ | 1 Piece |
| Capacity | 0.25-1.4cbm |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Color | Black/Yellow |
| Weight | 220-1150kg |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| Capacity | 0.25-1.4cbm |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Weight | 220-1150kg |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| Packaging | Mutton |
| Color | Black/Yellow |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Field Maintenance And Repair Service |
| Suitable Excavator(ton) | 13-35Ton |
| AppliPCion | Light Works |
| Material | Q345B/16MN |