| Gripping Capacity | 3-70 Tons |
|---|---|
| Weight | 220-3800kg |
| Quality | High-quality |
| Color | Yellow/customizable |
| Bucket Capacity | 0.25-4.3 Cubic Meters |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Field Maintenance And Repair Service |
| Suitable Excavator(ton) | 13-35Ton |
| AppliPCion | Light Works |
| Material | Q345B/16MN |
| Color | Yellow/customizable |
|---|---|
| Thumb Type | Hydraulic |
| Weight | 220-3800kg |
| Gripping Capacity | 3-70 Tons |
| Bucket Capacity | 0.25-4.3 Cubic Meters |
| Quality | High-quality |
|---|---|
| Weight | 220-3800kg |
| Product Name | Excavator Thumb Bucket |
| Color | Yellow/customizable |
| Bucket Capacity | 0.25-4.3 Cubic Meters |
| Operating Weight | 800kg |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.58 M3 |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customer's Required |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Name | Excavator Road Ripper |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Suitable Excavator | 1- 8 Ton Excavator |
| Plate Thickness | 50mm-120mm |
| AppliPCion | Digging And Loading Of Hardpan |
| Color | Yellow/customizable |
|---|---|
| Quality | High-quality |
| Bucket Capacity | 0.25-4.3 Cubic Meters |
| Warranty | 1 Year |
| Gripping Capacity | 3-70 Tons |
| Product Name | Excavator Skeleton Bucket |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator Bucket |
| Color | Customizable |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| After Warranty Service | Online Support Vedio Technical Support |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |