| Product Name | Clamshell Bucket |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Product Name | Clamshell Bucket |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials,log Load |
| Warranty | 12 Months |
| Type | Rotary & Non-rotarty,Rotating Type Or Fixed Type |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Product Name | Excavator Quick Hitch |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Product Name | Excavator Brush Rake |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Product Name | Excavator Quick Hitch |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| AppliPCion | Crawler Excavator,Excavator / Loader,Loader,Bulldozer Etc.,Excavator Attached |
| Type | Excavator Spare Parts,Rock Bucket,Excavator Bucket,Agro-Forestry Monitoring System,Wood Grapple |
| Material | Q345B,400+Other Brands Standard Wearing Materials.,Q345B+NM360,Alloy Steel,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Support |