| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Application | Crawler Excavator,Excavator / Loader,Loader,Bulldozer Etc.,Excavator Attached |
| Type | Excavator Spare Parts,Rock Bucket,Excavator Bucket,Agro-Forestry Monitoring System,Wood Grapple |
| Material | Q345B,400+Other Brands Standard Wearing Materials.,Q345B+NM360,Alloy Steel,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Support |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| AppliPCion | Crawler Excavator,Excavator / Loader,Loader,Bulldozer Etc.,Excavator Attached |
| Type | Excavator Spare Parts,Rock Bucket,Excavator Bucket,Agro-Forestry Monitoring System,Wood Grapple |
| Material | Q345B,400+Other Brands Standard Wearing Materials.,Q345B+NM360,Alloy Steel,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Support |
| Suit For | 3Ton Excavator |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| Suit For | 6Ton Excavator |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| Suit For | 10Ton Excavator |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| AppliPCion | Crawler Excavator,Excavator / Loader,Loader,Bulldozer Etc.,Excavator Attached |
| Type | Excavator Spare Parts,Rock Bucket,Excavator Bucket,Agro-Forestry Monitoring System,Wood Grapple |
| Material | Q345B,400+Other Brands Standard Wearing Materials.,Q345B+NM360,Alloy Steel,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Support |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Colour | Cunstomized |
|---|---|
| Quality | High Guarantee |
| Type | 2.5~30 Tons |
| Packing | Wooden Pallet |
| Work Pressure | 120-180kg/cm2 |
| Product Name | 26m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Color | Customer Required |
|---|---|
| Name | Excavator Ripper |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Suitable Excavator | 1-20 Ton |
| Oem | Excavator Bucket Ripper |