| Material | Steel |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Customized |
| Type | Tilt Bucket |
| Opening Width | 800-1500mm, Customized |
| Capacity | 0.1-0.75 CBM |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Field Maintenance And Repair Service |
| Suitable Excavator(ton) | 10-30Ton |
| Capacity | 0.01-15cbm |
| Condition | Condition, 100% New |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean |
| Color | Customer's Request |
| Pins | Tempering And Hardenibg |
| Hardness | HRC 50-53 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Material | Q355b+NM400 |
| Width | 900-2400mm |
| Type | Tilt Cleaning Bucket |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Hardness | HRC 50-53 |
| AppliPCion | Timber, Wood, Stump, Stone, Rock Grab |
|---|---|
| Type | Mechanical |
| Color | Customer's Request |
| Key Word | Grab Bucket |
| Capacity | 0.01 ~ 15cbm |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Hardness | HRC 50-53 |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Width | 1800mm |
| Name | Excavator Road Ripper |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Suitable Excavator | 1- 8 Ton Excavator |
| Plate Thickness | 50mm-120mm |
| AppliPCion | Digging And Loading Of Hardpan |