| Material | Q355+Wear-resisting Material |
|---|---|
| Color | As Your Required |
| Weights | 1-20Ton |
| OEM&ODM | Available |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Retail, Const |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Hardness | HRC 50-53 |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Hardness | HRC 50-53 |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 Or Customized |
| Type | Ditching Bucket |
| Warranty | 6 Months-12months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Weight | 680kg-3800kg |
| Color | Blue/Black/Orange/Gray |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Excavator Tilting Bucket |
| Weight | 680kg-3800kg |
| Suitable | Case Excavator |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| AppliPCion | Crawler Excavator,Excavator / Loader,Loader,Bulldozer Etc.,Excavator Attached |
| Type | Excavator Spare Parts,Rock Bucket,Excavator Bucket,Agro-Forestry Monitoring System,Wood Grapple |
| Material | Q345B,400+Other Brands Standard Wearing Materials.,Q345B+NM360,Alloy Steel,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Support |
| Product Name | Excavator Skeleton Bucket |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator Bucket |
| Color | Customizable |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| After Warranty Service | Online Support Vedio Technical Support |
| Warranty | 3 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 7-70 Tons |
| AppliPCion | Harsh Work |
| Product Name | 18m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |