| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
|---|---|
| Size | Standard Size/Customized |
| MOQ | 1 Pcs |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Application | Excavator Attachments |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Field Maintenance And Repair Service |
| Suitable Excavator(ton) | 10-30Ton |
| AppliPCion | Farms, Energy & Mining, Construction Works |
| Material | Q345B/16MN |
| Material | 16MN/Q355 |
|---|---|
| AppliPCion | For All Excavator |
| Machine Ton | 10-25T |
| Hardness | HRC 46-52 |
| Lead Time | 7-10days |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials |
|---|---|
| Type | Clamshell Bucket |
| Material | Q460 +NM360 |
| Color | Customer's Request |
| Capacity | 0.2-5.0CBM |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials |
|---|---|
| Type | Clamshell Bucket |
| Material | Q460 +NM360 |
| Color | Customer's Request |
| Capacity | 0.2-5.0CBM |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials |
|---|---|
| Type | Clamshell Bucket |
| Material | Q460 +NM360 |
| Color | Customer's Request |
| Capacity | 0.2-5.0CBM |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Packaging | Mutton |
| Capacity | 0.25-1.4cbm |
| AppliPCion | Excavation, Loading, Digging |
| Color | Black/Yellow |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Color | Black/Yellow |
| Weight | 220-1150kg |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| Capacity | 0.25-1.4cbm |