| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| AppliPCion | Crawler Excavator,Excavator / Loader,Loader,Bulldozer Etc.,Excavator Attached |
| Type | Excavator Spare Parts,Rock Bucket,Excavator Bucket,Agro-Forestry Monitoring System,Wood Grapple |
| Material | Q345B,400+Other Brands Standard Wearing Materials.,Q345B+NM360,Alloy Steel,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Support |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| MOQ | 1 Piece |
| Bucket Type | Skeleton Bucket |
| Color | Yellow/Black/Customizable |
| Weight | Customized |
| Opening Width | 800-1500mm, Customized |
|---|---|
| Application | Excavator |
| Color | Red, Yellow, Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Type | Tilt Bucket |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
|---|---|
| Application | Excavator Attachments |
| Bucket Type | Skeleton Bucket |
| Bucket Capacity | 0.2-2.8 Cubic Meter |
| MOQ | 1 Piece |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
|---|---|
| Color | Yellow/Black/customizable |
| Warranty | 3 Months |
| Bucket Capacity | 0.1-5 Cubic Meters |
| Function | Wood Grabbing/Catching |
| Capacity | 0.1-0.75 CBM |
|---|---|
| Origin | China |
| Type | Tilt Bucket |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Red, Yellow, Customized |
| After Service | Online Video Support |
|---|---|
| Origin | Guangdong, China |
| Keyword | Excavator Rock Boom And Arm |
| Oem | OEM Services Provided |
| Factory | China Excavator Parts Factory |
| Material | Q355B/NM360/Hardox400 |
|---|---|
| AppliPCion | Cleaning Ditches |
| Color | Any Color |
| Packing | Standard Packing |
| Weight | 0.2-1t |
| Color | Yellow/Black/customizable |
|---|---|
| Gripping Capacity | 3-100 Tons |
| Bucket Capacity | 0.1-5 Cubic Meters |
| Product Name | Excavator Thumb Bucket |
| Opening Width | 500mm-2000mm, Customized |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |