| Durability | High |
|---|---|
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Cutting Width | 800-1200mm |
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
|---|---|
| Cutting Height | 10mm-180mm |
| Warranty | 3 Months |
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Delivery Time | 7-20days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 200 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangzhou |
| Brand Name | HUITONG |
| Cutting Edge | Reinforced |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Material | High Strength Steel |
| Warranty | 1 Year |
| AppliPCion | Excavation |
| Durability | High |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Mounting System | Integrated |
| Material | High Strength Steel |
| AppliPCion | Excavation |
| AppliPCion | Excavation |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Material | High Strength Steel |
| Weight | 200-4500 Kg |
| Mounting System | Integrated |
| Warranty | 3 Months |
|---|---|
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Application | Excavation |
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
| AppliPCion | Mining |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Machine Tonne | 6-55T |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Cutting Height | 10mm-180mm |
|---|---|
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Warranty | 3 Months |
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
| Application | Excavation |
| Cutting Height | 10mm-180mm |
|---|---|
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Cutting Width | 800-1200mm |
| Warranty | 3 Months |