| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 3Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| Product Name | Excavator Tilt Quick Hitch |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 9Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Pin Diameter | Customized |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Name | Ripper Attachment |
| Type | Excavator Hydraulic Ripper |
| Color | Customer Required |
| Condition | 100%new |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Attach All Excavator Front-ending Equipments |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Type | Hydraulic,mechanical |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| Material | Q345B/Q460/Q460+Q345B,Steel |
| Type | Excavator Rake,standard |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Application | Excavation |
|---|---|
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Cutting Width | 800-1200mm |
| Warranty | 3 Months |
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
|---|---|
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Warranty | 3 Months |
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Application | Excavation |
| Warranty | 3 Months |
|---|---|
| Application | Excavation |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Cutting Width | 800-1200mm |
| Application | Excavation |
|---|---|
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Capacity | 0.25-4.3cbm |
| Warranty | 3 Months |
| Cutting Height | 10mm-180mm |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Durability | High |
| Teeth Type | Tungsten/Rock/Sharp Teeth |