| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Package | Standard Packaging |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Material | Q355B/16Mn |
|---|---|
| Color | Any Color |
| Machine | Any Machine |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Lead Time | 7-10days |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| Warranty | 12 Months |
| Size | Customized Size |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean Up The Sundry |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Hardness | HRC 50-53 |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
|---|---|
| Type | Mechanical |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Capacity | 0.01 ~ 15cbm |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Name | Ripper Attachment |
| Type | Excavator Hydraulic Ripper |
| Color | Customer Required |
| Condition | 100%new |
| Type | Standard |
|---|---|
| AppliPCion | Digging Mud |
| Usage | Transport |
| Color | Customer Required |
| Model | 1T-5T |
| Type | Ditching Bucket |
|---|---|
| Width | 800mm-1500mm |
| Name | Excavator Clean Ditching Bucket |
| Weight | 500-1550kg |
| Suitable | JCB Excavator |