| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Type | Hydraulic Rock Breaker |
| Moving Type | Wheel Excavator |
| Product Name | Excavator Hydraulic Breaker |
| Operating Weight | 800kg,21500kg |
| CertifiPCion | CE/ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months |
| Keywords | Mini Size Excavator |
| Product Name | Excavator Hydraulic Breaker |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| Type | Silence / Side / Top |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Brand | Soosan |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Model | SB81 |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| AppliPCion | Crawler Excavator,Excavator / Loader,Loader,Bulldozer Etc.,Excavator Attached |
| Type | Excavator Spare Parts,Rock Bucket,Excavator Bucket,Agro-Forestry Monitoring System,Wood Grapple |
| Material | Q345B,400+Other Brands Standard Wearing Materials.,Q345B+NM360,Alloy Steel,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Support |
| Product Name | Excavator Hydraulic Hammer |
|---|---|
| Package | Standard Package |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 200-4500 Kg |
| Condition | 100%new |
| Type | Silence / Side / Top |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Brand | Soosan |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Model | SB40 To SB81 |
| Product Name | Hydraulic Hammer Breaker |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 1Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Chisel Diameter | 35mm; Customized |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |