| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Product Name | Hydraulic Box Type Breaker Hammer |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Chisel Diameter | 155mm; Customized |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| After Warranty Servic | Online Support, Field Maintenan |
|---|---|
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Showroom LoPCion | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom |
| Brand Name | HUITONG |
| Pressure | 160-180kg/C㎡ |
| Product Name | Hydraulic Hammer Breaker |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 8Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Chisel Diameter | 75mm; Customized |
| Product Name | Hydraulic Hammer Breaker |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 10Ton Excavator |
| Material | Q355B/NM400/HARDOX450 |
| Chisel Diameter | 100mm; Customized |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| Moving Type | Crawler Excavator,Wheel Excavator |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Bucket Capacity | 9.0-15m3 |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Bucket Capacity | Customized |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Condition | New |
| Maximum Digging Depth | Customized |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |