| Suit For | 6Ton Excavator |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| Suit For | 10Ton Excavator |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| Bolt | High Strength Bolt |
|---|---|
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| AppliPCion | Excavator |
| Color | Yellow/Black |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Color | Yellow/Black |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Material | High Strength Steel |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Color | Yellow/Black |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Weight | 220-1150kg |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| Packaging | Mutton |
| Color | Black/Yellow |
| Size | Customized |
|---|---|
| MOQ | 1 Piece |
| Feature | High Strength |
| Capacity | 0.1-4 Cbm |
| OEM | Available |
| Weight | Customized |
|---|---|
| Color | Yellow/Black/Customizable |
| Warranty | 1 Year |
| MOQ | 1 Piece |
| Material | Q355B,NM360,HARDOX-500 |
| Material | Q345B |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| AppliPCion | 1-30t Excavator |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Packaging | Wooden Case |
| Size | Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Red, Yellow, Customized |