| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Color | Yellow/Black |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Material | High Strength Steel |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| Bolt | High Strength Bolt |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Color | Yellow/Black |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Weight | 700-1000kg |
| Color | Yellow, Black |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Size | 1.0 M3 |
| Material | Q355, NM400, Hardox400 |
|---|---|
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Color | Yellow/Black Or As Customers Require |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Steel |
| Size | Customized |
| Origin | China |
| Color | Red, Yellow, Customized |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| Bolt | High Strength Bolt |
| AppliPCion | Excavator |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Color | Yellow/Black |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| AppliPCion | Excavator |